Şirketimiz Evden Eve Nakliye Hizmetinde sizin kolileme yapmanıza gerek yoktur, biz tüm eşyalarınızı olduğu gibi  (özel ve kıymetli  takı, para vs hariç ) kolileyip paketlemesini yapıp yeni evinize istediğiniz yere yerleştirmesini yapmaktayız.

Taşınma öncesi kolilemeyi kendiniz yapmak isterseniz;

Taşınma öncesinde kolileme yapmak gerek taşınırken gerekse taşınma sonrası yerleştirme konusunda size fayda sağlıyacaktır.

Eşyaları kolileme işini zamana yaymak ve bu işi taşınmadan bir süre önce başlamak mantıklıdır, taşınma zamanına yakın zamanlarda tüm eşyalarınızın kolilenmiş organize bir şeklide taşınmaya hazır olması sizi rahatlatıcaktır.

Koli Temini
İşe koli temini ile başlamak gerekmektedir, şirketimiz taşınma öncesi size ücretsiz koli temini yapmaktadır, diğer bir yöntem geleneksel olanı yani bakkal market gibi esnaftan koli toplamak esnaflar genellikle boşa çıkan kolileri müşterileri ister diye yerleri nispetince saklarlar, bu şekildede koli temin edilebilir, diğer yeni çıkan bir yöntem ise taşınma kolisi satın almak evden eve nakliye çok gündemde olmasından artık nalburlarda yada yapı marketlerde çeşitli ebatlarda koli satın almak mümkündür.

Oda Oda Kolileme
Taşınma öncesi kolileme işini oda oda yapmanız ve odanın kolisini aynı odada istiflemeniz daha organize olucaktır, böylelikle taşınma sırasında aynı yerden yükleneceklerdir ve yeni evde indirme ve yerleştirmede aynı odaya indirileceklerdir, böylelikle koli karmaşasından kurtulmuş olursunuz.

Koli Etiketleme
Eşyalarınızı koliledikten sonra hangi odaya ait olduğunu ve içinde ne olduğunu anlatan genel isimler ile kolinizi etiketleyebilirsiniz örneğin “Çalışma Odası – CD ler “gibi aynı zamanda kırılabilecek eşyalarınızda koli etiketinize kırılacak eşya uyarısı yada elektronik eşya ise “Salon – Bardaklar – Dikkat Kırılacak Eşya” gibi etiketlendirmenizde yarar vardır
Size tavsiyemiz en üste hangi odaya ait olduğu yazmanızdır, böylelikle yeni eve taşındığınızda hemen kolileri taksim edebilirsiniz.

Paketleme yapacağınız materyale göre önlemler alınız, cam bardak, tabak gibi eşyalarınızı tek tek gazete gibi koruyucalarla sarın ve bu tip eşyları koyduğunuz kolilerinizi çok doldurmayın gerekirse kırılacak eşyalarınızın arasına havlu veya benzeri yumuşak eşyalar ile tampon yapın.

Taşınma öncesi kolileme yaparken Nakliye Aracından en son taşınması gereken kolilerinizi sıralama olarak en başa koymayı unutmayın, böylelikle yeni evinize taşınırken eşyalarınızın indirme sırası istediğiniz gibi olucaktır.

Kolilerin üzerine yazdığınız notlarda hangi odaya ait olduğunu, içeriğini, ve kırılgan olup olmadığını yazmanız nakliye personelinin koliyi hangi odaya yerleştireceğini, kırılgan bir eşya ise nakliye personelinin dikkat etmesini, içeriğinin ne olduğu yazılması ise sizin kolileri açmadan önce kolinin içeriği hakkında bilgi sahibi olmanızı

Taşınma öncesi